Upadłość konsumencka Kraków- Kancelaria r. pr. J. Orłowska-Pączek
Nasza Kancelaria prowadzi sprawy o głoszenie upadłości konsumenckiej w cenie 4 200 zł.
Najczęściej w sprawach upadłościowych dotyczących konsumentów punktem największego zainteresowania są nieruchomości, które wejdą do masy upadłościowej. Dla większości ludzi to właśnie nieruchomości, w których zamieszkują stanowią podstawowe składniki ich majątku, które posiadają największą wartość. Najbardziej dotkliwą stratą dla dłużników jest utrata domu, nie ważne czy w postępowaniu egzekucyjnym, czy też sądowym. Dłużnicy bardzo często szukają sposobów, aby zatrzymać nieruchomość i ją uchronić przed egzekucją lub upadłością. Takiej możliwości nie ma, gdyż wszelkie rozwiązania tego problemu nie są legalne. W dzisiejszych czasach prawie każda nieruchomość posiada założoną księgę wieczystą, a jeżeli nawet nie istnieje taka księga to przy każdej czynności zbycia lub obciążenia nieruchomości zostanie ona założona. Syndyk ma dostęp do Centralnej Informacji o Księgach Wieczystych, podobnie jak Sąd. Organy te mogą w łatwy sposób ustalić na podstawie posiadanego przez dłużnika imienia i nazwiska oraz numeru PESEL, czy upadły jest lub był w przeszłości właścicielem nieruchomości. Przed złożeniem wniosku o ogłoszenie upadłości konsumenckiej upadły może zbyć nieruchomości wchodzące do jego majątku. Jeżeli czynność na podstawie której nastąpi zbycie będzie miała charakter nieodpłatny to jeżeli została ona dokona w ciągu12 miesięcy przed dniem złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości to będzie ona z mocy prawa nieważna. Nie oznacza to, że wystarczy, aby dłużnik poczekał rok i wówczas może bez obaw złożyć wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Nawet jeżeli czynność taka została dokona wcześniej syndyk może wytoczyć powództwo o uznanie takiej czynności za bezskuteczną w stosunku do masy upadłościowej. Po uwzględnieniu takiego powództwa nieruchomości trafi do masy upadłościowej, a w konsekwencji zostanie zbyta w celu zaspokojenia wierzycie dłużnika. Jeżeli natomiast dłużnik sprzedał przed ogłoszeniem upadłości konsumenckiej nieruchomość to wówczas gdy nabywcą była osoba dla niego najbliższa i zbycie nasępiało w okresie 6 miesięcy przed złożeniem wniosku o ogłoszenie upadłości to również taka czynności będzie bezskuteczna w stosunku do masy upadłościowej z mocy prawa. W przypadku innych odpłatnych czynności dłużnik musi wykazać na co przeznaczył kwotę uzyskana ze sprzedaży, względnie wydąć tę kwotę syndykowi, w celu zasilenia masy upadłościowej.
Jeżeli jakaś firma informuje Cię, że z jej pomocą ogłosisz upadłość konsumencką i zachowasz mieszkanie to ewidentnie chce wprowadzić Cię w błąd tylko dlatego, abyś zdecydował się na jej pomoc. Żaden adwokat, ani radca prawny z pewnością nigdy czegoś podobnego Ci nie obieca. W naszej praktyce wielokrotnie zdarzały się sytuację, ze dłużnicy korzystający z pomocy firm bez uprawnień do świadczenia usług adwokackich lub radcowskich zgłaszali się do nas już po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej, gdy syndyk podjął pierwsze czynności, w celu sprzedaży ich mieszkania. Osoby takie były zapewniane, że nieruchomość uda im się zachować, jednak po ogłoszeniu konsumenckiej nie mogą już skontaktować się z osobami, których takich zapewnień udzielały. Nie istnieje też możliwość ustalenia ich tożsamości, gdyż nie wykonują one zawodów zaufania publicznego przez co są całkowicie anonimowe.
Dłużnik nie powinien też oczekiwać, że postępowanie upadłościowe zostanie szybko zakończenie. Tego rodzaju sprawa składa się z wielu etapów dlatego dłużnik musi się przygotować, że nie zakończy się czasie krótszym niż rok. Trzeba jednak zrobić pierwszy krok, gdyż im dłużej będziemy go odkładać tym takie samo postępowanie zakończy się później.
Jeżeli stałeś się niewypłacalny nie musisz się obawiać, że jest to coś złego. Wielu Polaków ogłosiło upadłość konsumencką, zarówno byli wśród nich mieszkańcy dużych miast takich jak Kraków, czy Warszawa jak i mniejszych ośrodków miejskich lub wsi. Upadłość to coś zupełnie n naturalnego jeżeli człowiek wpadł w kłopoty finansowe. Na zachodzie normą jest, że większości społeczeństwa, zwłaszcza przedsiębiorców ogłosiła przynajmniej raz tak zwane bankructwo. W Polsce popularność takiej formy rozwiązywania problemów finansowych stale rośnie. Oczywiście tracą na tym wierzyciele, jednak w przypadku konsumentów są to głównie instytucje finansowe, które mają takie straty w kalkulowane w ryzyko ekonomiczne. Ponadto większość kredytów i pożyczek jest ubezpieczona. Te instytucje powinny też w sposób dokładny oceniać zdolność kredytową dłużników, skoro kredyt lub pożyczka zostały udzielone to oznacza, że dana instytucja uznała, że ryzyko ogłoszenia upadłości nie jest tak duże.
Dłużnicy najczęściej nie maja środków na wynagrodzeni profesjonalnej Kancelarii, dlatego jej koszty są bardzo często finansowane przez rodzinę dłużnika. Nie ma w tym nic złego jeżeli wynagrodzenie to nie jest rażąco wygórowane i wypłacane jest Kancelarii z uprawnieniami, a nie podmiotom działającymi wyłącznie na podstawie ustawy swobodzie działalności gospodarczej lub pośrednikom. Nie każdy dłużnik jest w stanie poradzić sobie sam ze sporządzeniem wniosku o ogłoszenie upadłości konsumenckiej i dokonywaniem innych czynności procesowych dlatego ma prawo zatrudnić prawnika. Sprawy nie ułatwia również to, że co do zasady nie można już złożyć papierowego wniosku o ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Niektóre Sądy to akceptują, ale można się domyśleć, że w przyszłości ulegnie to zmianie, gdyż jest to całkowicie sprzeczne z zasadami pełnej elektronizacji postępowania upadłościowego.
Kontakt:
Upadłość konsumencka Kraków- Kancelaria r. pr. J. Orłowska-Pączek
Ul. Dajwór 14/19, 31-052 Kraków
tel.: 12 444 70 34
https://radca-orlowska.pl/upadlosc-konsumencka-krakow
Miejsce: | ul. Dajwór 14/19 , Kraków, Poland, |
---|---|
Nazwa firmy: | Upadłość konsumencka Kraków- Kancelaria r. pr. J. Orłowska-Pączek |
Więcej na stronie www: |
Kontakt z ogłoszeniodawcą
Nr ogłoszenia: 621907
Dodano dnia:
Aktualizacja: 24.12.2024r
Ilość wyświetleń: